Piotr Bielecki

Strona Główna

piotr bielecki fotografia

Lublin! Miasto inspiracji! Czyli najlepsze miejsca na sesję fotograficzną w Lublinie!

Lublin to duże miasto, skrywające ogrom potencjalnych miejsc, które idealnie sprawdzą się w roli otoczenia sprzyjającego sesji zdjęciowej. Wybór konkretnego zależy w głównej mierze od Waszych preferencji, oczekiwań, okoliczności (pogoda, pora roku) oraz tego, gdzie czujecie się dobrze! Przyjrzyjmy się zatem mojemu zestawieniu najatrakcyjniejszych lokalizacji na przeprowdzenie sesji ślubnej lub narzeczeńskiej w Lublinie.

 1. Lubelska Starówka

Jak w każdej dzielnicy starego miasta, również w Lublinie znajdziemy fotogeniczne zaułki, które idelalnie sprawdzają się jako tło dla Waszych zdjęć. Zabytkowe kamienice, ciasne klimatyczne uliczki, wszelkie faktury i barwy elewacji, bramy stanowiące swoistą ramę dla fotografii. Mamy także do dyspozycji panoramę miasta, którą mogę uchwycić, gdy Wy siedzicie na murze Placu przy Farze. Uliczka Ku Farze, Wieża Trynitarska, ulice Jezuicka, Bramowa, Grodzka, Szambelańska, Brama Krakowska. Ilość zakamarków jest niezliczona!
Ponieważ Lublin to miasto słynące z wydarzeń kulturalnych, często napotkamy różne instalacje artystyczne, które mogą stanowić ciekawy element kadrów. Najlepsze jest to, że mnogość pomysłów na kadry w tym miejscu jest potężna i z każdą sesją mogę ugryźć zdjęcia zupełnie inaczej. Taką właśnie moc mają miejskie przestrzenie. Polecam!
*Na koniec mało zachęcająca porada, ale muszę na tym etapie zdradzić Wam sposób, w jaki pracuję przy sesjach miejskich. Na sesję w centrum miasta warto wybrać się na świt. Kto już zna styl mojej pracy, wie, że szczególnie ważne jest to przy sesjach zagranicznych, kiedy fotografujemy w lokalizacjach popularnych wśród turystów. Jednak każde centrum miasta charakteryzuje się tłumami, co naprawdę utrudnia przebieg sesji. Fotografowanie o świcie pozwoli Wam czuć się swobodnie, unikniecie nieproszonych gości w tle oraz wpłynie na sprawny proces tworzenia. Wiem, że zrywanie się z łóżka, kiedy jest jeszcze ciemno jest doskwierające, ale w końcu sesję poślubną ma się tylko raz w życiu! Warto to przemyśleć 🙂

 1. Ulica Zamkowa i schody na Zamek Lubelski

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Most prowadzący do monumentalnych schodów zamku przyciąga zarówno fotografów, jak i instgramerów. Nic dziwnego, w końcu to jeden z najsłynniejszych zabytków Lublina i jeszcze jaki fotogeniczny! Warto skorzystać z jego możliwości.

 1. Centrum Spotkań Kultur w Lublinie

Znana i lubiana lokalizacja wszelkiej maści fotografów oraz innych usługodawców ślubnych, ponieważ to właśnie w budynku Centrum Spotkań Kultur odbywają się targi ślubne. Dla entuzjastów architektury, a ja zdecydowanie nim jestem, to niezwykle inspirujące miejsce, dające ogromne możliwości na stworzenie wyjątkowych fotografii. Symetria, minimalizm, linie, geometria. Nie chcę Was zanudzać, ale to czysta gratka dla takiego fotograficznego minimalisty, jak ja! Uważam, iż industrialny design, nie dość, że urozmaici Wasz reportaż, to na dodatek wspaniale wydobędzie sylwetki, wyeksponuje stroje oraz, co najważniejsze, skupi największą uwagę na Was.

 1. Zaułek Panasa

Mniej oczywiste miejsce, jednak warte odwiedzenia podczas fotograficznego spaceru i podjęcia próby stworzenia jakiegoś ciekawego zdjęcia. O zachodzie słońca można poczuć się tam, niczym w bocznej uliczce starego włoskiego miasteczka. Zaufajcie mi, stąd również roztaczają się ciekawe widoki, które dadzą nam atrakcyjne tło.

 1. Zaułek Hartwigów

Co łączy plac Rybny i ulicę Kowalską w Lublinie? Oczywiście schody zaułka Hartwigów! Edward Hartwig był lubelskim fotografem i coś, co łączy mnie z nim, to zamiłowanie do fotografowania o poranku, pisałem o tym już wcześniej. Jedno z kultowych miejsc na mapie Lublina do śmiałego wykorzystania podczas naszej sesji fotograficznej.

 1. Browar Perła

Wiem, co chodzi Wam po głowie! Ale zanim skoczymy na piwko, zróbmy jeszcze dosłownie parę fotek przed budynkiem. Moglibyście zapytać – dlaczego? Browar Perła to zabytek lubelskiego przemysłu, dawny klasztor i kosciół. Zatem chociażby po to, aby zachować na zdjęciach fragment fascynującej historii, ale też uchwycić industrialny klimat! Jeżeli szczęście nam dopisze, po zmroku trafimy na ciekawe iluminacje. Idealna miejska przestrzeń!

 1. Fontanna multimedialna na Placu Litewskim

Skoro jesteśmy przy lubelskich wieczornych iluminacjach, warto wpomnieć o kolorowej fontannie na Placu Litewskim. Opcja dla odważnych, ponieważ z pewnością będziecie pozować wśród gapiów!

 1. Ogród Saski

Chcecie odsapnąć od zgiełku miejskiej dżungli? Ruszmy w stronę Ogrodu Saskiego i urozmaićmy nieco naszą miejską sesję fotograficzną! Ten park pozwala na zrealizowanie niezliczonych pomysłów na zdjęcia. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Miejscówek, pasujących do miłosnych obrazków, jest cała masa. Na szczególną uwagę zasługuje romantyczny Mostek Miłości w Ogrodzie Saskim.

 1. Podwórko Domu Słów

Ach, te zaskakujące podwórkowe klimaty! W tym przypadku naprawdę wyjątkowe, ponieważ na murach budynku wymalowane są bajkowe sceny wraz z cytatami o miłości… Z Kubusia Puchatka! Przeurocze miejsce, gorąco polecam!

 1. Taras widokowy Hotelu Victoria

Uchwyćmy miasto z innej perspektywy, czyli z góry! Ciekawa i kolejna oryginalna propozycja na sesję narzeczeńską a nawet poślubną. Ten taras widokowy to najwyżej położony punkt Lublina oraz jedyne miejsce w okolicy, w którym można wziąć… Ślub na dachu! Widok panoramy miasta z 11 piętra robi wrażenie. Co powiecie na sesję w chmurach?

 1. Park Naukowo-Technologiczny

Już bardziej modernistycznie się nie da, bo mamy tu istną betonozę! Ale taką, wiecie, ładną. Prostota i minimalizm są tu kluczem do sukcesu. Ciekawe formy architektoniczne sprawiają, że zdjęcia robią się z łatwością a efekt jest zaskakujący.

 1. Skansen Muzeum Wsi Lubelskiej

Bardzo fotogeniczny wariant dla miłośników sielskiego klimatu, przyznaję. Aczkolwiek jest pewien haczyk. Kierując się moim doświadczeniem, nie odpowiadają mi godziny zamknięcia skansenu. Najbardziej preferowane światło do zdjęć to złota godzina, czyli pora tuż przed zmrokiem. Obiekt zamykany jest dużo wcześniej w porze letniej. Dlatego polecam to miejsce tylko w pochmurne dni, aby warunki świetlne nie stanowiły przeszkody. Mając to uzgodnione, przejdźmy do zalet muzeum. Znajdziemy w nim mnóstwo ciekawych obiektów, budynków, ogrodów, nawet staw. Wymarzona gratka dla par pragnących rustykalnej sesji fotograficznej.

 1. Ogród Botaniczny UMCS

Znowu zacznę od marudzenia, ale kwestia światła jest kluczowa w sesji. Fotografia to malowanie światłem, dlatego moim najważniejszym zadaniem jest tak nim manipulować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Tutaj znowu mamy tę samą sytuację, co w skansenie – zbyt wczesne godziny zamknięcia ogrodu. Przez to nie skorzystamy z najlepszej pory do fotografowania, a szkoda! Przeprowadzałem w nim już niejedną sesję, zarówno narzeczeńską, jak i poślubną i doskonale znam możliwości tego miejsca. Wspaniałe nasadzenia dają spore pole do popisu. Alejki, mostki, drzewa, staw… Miłośnicy roślinności, to coś dla Was!

 1.  Park Ludowy

Park, w którym możemy przeprowadzić fantastyczną sesję fotograficzną na luzie. Po remoncie zyskał nowe oblicze a obecność wszelakich obiektów, takich jak: nowoczesny most, fontanna, mostki i ścieżki sprawia, że zdjęcia będą różnorodne. Narzeczeni, to propozycja dla Was.

 1. Wierzchowiska Gold & Contry Club

Jedna z moich ulubionych lokalizacji na sesję fotograficzną w okolicy Lublina. Oferuje naprawdę wiele możliwości, teren jest ogromny i zróżnicowanie terenu nie pozostawia żadnych wątpliwości, że zdjęcia wyjdą świetnie. Możemy pomysleć o bardziej golfowym charakterze fotek lub wejść do środka i wykonać ujęcia w dworkowym stylu. Fotografowałem tu nie raz, zarówno na sesjach, jak i na weselach i śmiało mogę przyznać, że to genialne miejsce na mapie województwa lubelskiego!

 1. Stary Gaj

Czy to ulubiony las Lubelaków? Bardzo możliwe! Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista, to wspaniały las, który na wiosnę rozkwita białym dywanem tysięcy zawilców. Brzmi jak idealna sceneria dla sukni ślubnej i garnituru? Niewykluczone 🙂 Zrelaksujmy się przy magicznych dźwiękach lasu, wykorzystajmy potęgęi piękno leśnego krajobrazu!

 1. Lawendowe Wzgórze

Najbardziej oddalone miejsce od granicy Lublina, ale za to jak niezwykłe! Przepadacie za widokami lawendowych pól francuskiej Prowansji? To jest lokacja stworzona właśnie dla Was! Rozległe pasy lawendy o głębokim kolorze to gratka na mapie wojewodztwa lubelskiego. Stworzymy tam perfekcyjne zdjęcia, możecie być tego pewni 🙂

To już wszystkio, co mogę Wam od siebie zaoferować. Przekrój wszelkiej maści miejsc, wpasowujących się niemal we wszystkie oczekiwania, z pewnością jest zadowalający. Teraz nie pozostało nic innego jak zaplanowanie Waszej wymarzonej, idealnej sesji zdjęciowej. Pamiętajcie, że pomysł często jest ważniejszy od miejsca, dlatego skupcie się na pasujących do siebie strojach, rekwizytach lub motywie przewodnim fotografii, abyśmy mogli stworzyć spójną i estetyczną pamiątkę, cieszącą Was do końca życia 🙂

Jeżeli znacie inne lokalizacje warte dodania do mojej toplisty, zostawcie mi cynk pod tym wpisem. Sekcja komentarzy należy do Was!
Dziękuję i zobaczenia lub usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *